Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

3 pkt na koniec rundy

MKS Fablok Chrzanów – LKS Korona Lgota 2-0 (1-0)

Fablok: Prowalski – Nawrot (78′ D. Kawala), Trzeciak, Fudali, Klocek – Piechota, Ząbek – Domurat, Klechowski, Macuda (88′ Gądek) – Ferdek (72′ J. Kawala)

Bramki:
14′ Domurat
74′ Klechowski

 

Od początku spotkania z ostatnią w tabeli Lgotą Fablok wypracował sobie znaczną przewagę. Mimo tego goście stworzyli kilka kontr, które mogli zamienić na bramki. Pierwszy kwadrans to zablokowane wrzutki lub strzały zawodników gospodarzy. W 17′ Ferdek zauważa dobrze ustawionego Domurata, podaje do niego, ten mija zwodem obrońcę i pewnie uderza obok bezradnego bramkarza. Jeszcze nie opadły emocje a Fablok ma kolejną okazję na strzelenie bramki. Dwa strzały zostają jednak zablokowane. Chwilę później Trzeciak zagrywa prostopadłą piłkę do Domurata, który decyduje się na szybką wrzutkę w pole karne. Niestety nikt nie zamyka akcji. 25 minuta to doskonała okazja dla Lgoty po kontrze. Prowalski broni „setkę” i wynik się nie zmienia. Trzy minuty później pierwsza z groźnych wrzutek Klocka. Piłkę dostaje Klechowski ale z 11 metrów uderza obok bramki. Goście odpowiadają niecelną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 38 minucie kolejną świetną wrzutkę zalicza Klocek. Spada ona na głowę Domurata ale niestety uderza obok bramki. Minuty przed końcem pierwszej połowy Fablok ma okazję na podwyższenie wyniku. Macuda mija obrońcę, podaje do Ferdka, który mając przed sobą tylko bramkarza uderza prosto w niego.

Początek drugiej połowy to znów spora przewaga Fabloku i dążenie do strzelenia drugiej bramki. W 51 minucie wrzutka Klechowskiego zostaje zablokowana przez obrońców a dwie minuty później strzał Ząbka po koźle wędruje obok bramki. Lgota odpowiada groźnym strzałem ale znów świetnie interweniuje Prowalski. Chwilę później dwójkowa akcja Macuda – Domurat kończy się strzałem w bramkarza. Na podwyższenie rezultatu okazje mają również Ząbek oraz Trzeciak. Niestety ich strzały zostają zablokowane. W 74 minucie Fablok w końcu podwyższa prowadzenie. Klocek zagrywa piękną przekątną do Domurata, ten idealnie przyjmuje piłkę, mija obrońcę i zagrywa do będącego w polu karnym Klechowskiego, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki i ustala wynik spotkania.