MKS FABLOK Chrzanów – WOLANKA Wola Filipowska (0-0) 5-1

Fablok: Ryszka – Drabiński, Kułaga, Krauz (46′ Starzycki, 69′ Barański) – Dzierwa, Domurat (k), Jochymek, Dobrzański, Wiśniewski (80′ Kołodziejczyk) – Kędziora (80′ Trzeciak), Sabuda

62′ Dobrzański (k)
65′ Dzierwa
75′ Dzierwa

Żółte kartki: Kułaga, Starzycki

W sobotnie dopołudnie przeciwnikiem Fabloku w drugiej kolejce A-klasy była drużyna Wolanki Wola Filipowska. Po zwycięstwie w pierwszej kolejce drużyna MKSu chciała zdobyć kolejne 3 pkt w starciu z ekipą, która w poprzedniej kolejce zremisowała z Koroną Lgota 3-3. Już na początku pierwszej połowy drużyna gospodarzy mogła otrzymać zimny prysznic ale kontra Wolanki została zakończona niecelnym strzałem. W 12′ Wiśniewski zagrywa długą piłkę na wolne pole do Sabudy, który wyprzedza obrońcę ale bramkarz gości nie daje się zaskoczyć. Kilkanaście minut później rzut wolny dla Wolanki. Mocny strzał z ostrego konta broni Ryszka a sytuację przerywa sędzia odgwizdując faul na naszym obrońcy. W 28′ doskonała sytuacja dla gospodarzy. Wrzutka z rzutu rożnego trafia do Dobrzańskiego ale jego strzał zostaje obroniony przez bramkarza Wolanki, podobnie jak dobitki Kędziory i Kułagi. Kolejne minuty to przewaga Fabloku z kilkoma groźnymi kontrami Wolanki. Goście mają idealną okazję wyjść na prowadzenie w 35′ gdy Kułaga fauluje w polu karnym ich zawodnika. Rzut karny zostaje jednak przestrzelony i na boisku dalej mamy remis. W pierwszej akcji drugiej połowy Fablok wychodzi na prowadzenie. Dobrzański przejmuje piłkę w środku i zagrywa między obrońców do Kędziory a ten bez problemu zdobywa bramkę. Dwie minuty później pada wyrównanie. Wrzutka na pole karne i zawodnik Wolanki strzela niepilnowany. Fablok ponownie przejmuje inicjatywę czego owocem jest odzyskanie prowadzenia. Starzycki podaje na prawą stronę pola karnego do Sabudy a ten pięknie uderza w długi róg bramki przeciwnika. W 61′ dobra sytuacja Wiśniewskiego, który dostaje podanie od Dzierwy ale stojąc na 16tym metrze uderza bez zastanowienia nad bramką. Minutę później jest już 3-1. Wiśniewski zagrywa do Dzierwy a ten zostaje faulowany w polu karnym. Dobrzański pewnie wykonuje karnego strzelając w lewy róg. Dobra gra Dzierwy zostaje udokumentowana i to dwukrotnie. Najpierw w 65′ Kędziora pięknie podaje do Wiśniewskiego, ten do nadbiegającego Dzierwy, który strzela bramkę mając przed sobą tylko bramkarza a 10 minut później uderza w okienko obok bramkarza po podaniu Dobrzańskiego. W 71′ kontra Wolanki ale Ryszka bez problemu broni strzał napastnika gości. Od 85′ Wolanka jest zmuszona grać w 10tkę po czerwonej kartce dla jednego z zawodników. Kolejne zwycięstwo MKS staje się faktem i nasza drużyna obejmuje prowadzenie w tabeli chrzanowskiej A-klasy. Warto dodać, że Fablok był osłabiony brakiem leczących kontuzję Oczkowskiego, Kadłuczki, Przepiórki, Fudalego oraz Boguckiego i Chrząszcza, którzy nie mogli wystąpić ze względu na sprawy osobiste bądź służbowe.