Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów

PKS Arka Babice – MKS Fablok Chrzanów 4-1 (2-1)

Fablok: Ryszka – Kułaga, Dobrzański, Drabiński, Chrząszcz (62′ Oczkowski) – Fudali, Sabuda (50′ Ząbek), Stępień, Klechowski (75′ Kędziora), Bogucki – Stach

Bramka:
30′ Klechowski

Żółte kartki: Dobrzański, Sabuda

Przed meczem w zdecydowanie lepszej sytuacji do awansu byli zawodnicy Fabloku. Początek spotkania pokazał, że gospodarze będą walczyli o to co nie udało im się od sześciu sezonów. W pierwszym kwadransie gry Arka miała kilka dobrych sytuacji na objęcie prowadzenia. Na ich drodze stali jednak blokujący strzały obrońcy lub skutecznie interweniujący Ryszka. W 22 minucie dwie doskonałe okazje dla MKSu. Najpierw „setkę” marnuje Stach a następnie Bogucki wykłada piłkę Sabudzie, ta w ostatniej chwili podskakuje i nasz zawodnik uderza wysoko nad bramką. Gospodarze dopięli swego w 27 minucie kiedy to ich zawodnik zdecydował się na uderzenie z ok. 25 metrów a piłka po rykoszecie wpadła „za kołnierz” interweniującego Ryszki. Po stracie bramki Fablok zaczął atakować i 5 minut później mamy już remis. Bogucki wrzuca piłkę na głowę Klechowskiego a ten pewnie uderza obok bramkarza. Chwilę później zawodnik Arki uderza w poprzeczkę, a Bogucki marnuje „setkę” dla Fabloku. Niestety po uderzeniu z dystansu w okienko bramki Ryszki schodzimy do szatni przegrywając 1-2.

3 minuty po wznowieniu gry Arka wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. Piłkę po wrzutce z rzutu rożnego do własnej bramki kieruje Chrząszcz. W 61 minucie okazję na zdobycie bramki ma Stępień ale jego strzał zostaje zablokowany. Kilka minut później uderzenie z dystansu Fudalego z trudem broni bramkarz Arki. 70 minuta to koniec marzeń o korzystnym wyniku. Kontra Arki, Ryszka położony w polu karnym i napastnik Babic strzela do „pustaka”. Kolejne minuty to brak pomysłów na stworzenie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Arka wygrywa zasłużenie będąc lepszym i bardziej zaangażowanym zespołem.

fot: Marek Oratowski / przelom.pl