Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Brutalna porażka

fot.: przelom.pl

MKS Libiąż – MKS Fablok Chrzanów 4-1 (1-0)

Fablok: Prowalski – Nawrot (73′ Surowiec), Trzeciak, Gędłek, Fudali – Piechota (61′ Klocek), Ząbek – Domurat, Klechowski, Macuda (87′ Ferdek) – Sz. Stach

Bramka:
60′ Domurat

Żółte kartki: Klechowski, Gędłek, Sz. Stach

Czerwona kartka: P. Stach

Spotkanie z awansowaną bez gry do A klasy drużyną Libiąża rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. W 8 minucie zdobywają oni prowadzenie strzałem głową po wrzutce z rzutu wolnego. Kilkanaście minut później Sz. Stach wypuszcza Macudę w pole karne ale uprzedza go bramkarz. Libiążanie odpowiadają strzałem obok słupka. 31 minuta to kolejna dobra okazja do wyrównania dla Fabloku. Domurat uderza jednak minimalnie niecelnie po wrzutce z rzutu wolnego. Kolejne minuty to dwie okazje na podwyższenie rezultatu dla gospodarzy. Najpierw w stuprocentowej okazji zawodnik Libiąża uderza obok bramki a następnie strzał blokuje Gędłek.
Po zmianie stron Fablok dalej gra bojaźliwie a gospodarzom udaje się podwyższyć prowadzenie po zagraniu ręką ich zawodnika! Kilka minut później Domurat zdobywa kontaktową bramkę po wrzutce od Sz. Stacha. W 65 minucie sędzie przerywa grę na kilka minut. Sz. Stach wślizgiem wybija czysto piłkę na aut, upada na niego zawodnik gospodarzy, który zaczyna go kopać po klatce piersiowej. Obaj zawodnicy wstają i zaczyna się szamotanina w obu zespołach. Po chwili trener Stach oraz Miłosz Burza zostają ukarani czerwonymi kartkami. Opuszczając boisko trener Fabloku zostaje złapany przez kierownika Libiąża za kurtkę w okolicach szyi i w jego stronę padają obraźliwe słowa. Opuszczający boisko Miłosz Burza kieruje w stronę trenera Stacha groźby karalne. Sędzia wyprasza kierownika oraz zawodnika gospodarzy w rezultacie czego nasz trener również może opuścić boisko. Zawodnicy Fabloku mimo gry w przewadze nie potrafią tego wykorzystać na boisku, natomiast zawodnicy Libiąża dokładają dwie bramki. Najpierw po faulu Gędłka wykorzystują rzut karny a następnie po indywidualnej akcji pokonują Prowalskiego.

W spotkaniu wystąpił zawieszony w środę poprzedzającą mecz do dnia 08.11.2018 r. za groźby w stronę sędziego Damian Lickiewicz. Jak dowiedzieliśmy się w przerwie spotkania MZPN nakazał w piątek 02.11.2018 r. Komisji Dyscypliny PPN Chrzanów zawieszenie kary tego zawodnika. Dziwne, że żaden z Podokręgów w tym dniu nie pracował a jedyną poinformowaną drużyną o takiej decyzji MZPN oraz PPN Chrzanów był MKS Libiąż. Jak widać mimo dobrej woli klubów występujących w chrzanowskim podokręgu MKS Libiąż nadal działa za plecami Podokręgu załatwiając sprawy przy „zielonym stoliku”. 

3 Responses

  1. walduś

    Trener Fabloku to szaleniec, sprowokował całe zajście, a potem kiedy został wyrzucony przez sędziego, zamiast zejść do szatni, dalej się awanturował. Fablok zagrał słabo i tyle, możecie sobie dopowiadać co chcecie, ale fakt jest taki, że Libiąż wygrał zasłużenie.

  2. Pyzdra

    Prawda jest taka, że Libiąż za darmo dostał grę w A Klasie. I dalej jedzie na plecach działaczy związku. Do tego jeszcze dziwna i tajn decyzja w sprawie Lickiewicza. Dno i kupa mułu