Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Człowiek Demolka

MKS Fablok Chrzanów – LKS Victoria Zalas 8-0 (2-0)

Fablok: Pieczonka – Fudali, Kadłuczka, Trzeciak, Klocek – Kędziora (78′ Skórzewski), Ząbek (81′ Gądek) – Ferdek (64′ Piechota), Sabuda, Macuda – Sz. Stach (70′ Gędłek)

Bramki:
33′ Macuda
45′ Kędziora
50′ Kadłuczka
76′ Kędziora
79′ Macuda
81′ Ząbek
82′ Macuda
83′ Macuda

W sobotnie popołudnie zawodnicy Fabloku odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Głównym bohaterem spotkania był Filip Macuda, który zdobył 4 bramki i przy jednej asystował.

Początek spotkania to nerwowa gra z obu stron. Pierwszą dobrą okazję na zdobycie prowadzenia ma Sabuda ale piłka po jego strzale odbija się od poprzeczki, słupka i wraca na boisko. W odpowiedzi goście kontrują ale Kadłuczka przerywa akcję. Fablokowcy zaczynają śmielej atakować i dokumentują przewagę w 33 minucie. Sabuda wypuszcza prawą stroną Ferdka, ten wrzuca piłkę na głowę Macudy, który głową uderza w długi róg bramki Zalasu. Pięć minut później piłka po efektownym uderzeniu Kędziory odbija się od poprzeczki ale nie przekracza linii bramkowej i wraca do gry. Gdy wszyscy czekają na koniec pierwszej połowy na rajd lewą stroną decyduje się Macuda, mimo faulu podaje do Kędziory, który tym razem pewnie uderza przy lewym słupku.
Druga połowa to jeszcze większa przewaga Fabloku. Pięć minut po wznowieniu piłkę po wrzutce Kędziory z rzutu rożnego do bramki Victorii kieruje Kadłuczka. Chwilę później ponownie uderza  Kadłuczka ale tym razem obok bramki. W 63 minucie „setkę” marnuje Ferdek uderzając w bramkarza. Mija kwadrans i następuje 7 minut o których zawodnicy Victorii pragnęliby jak najszybciej zapomnieć. Najpierw ponownie na listę strzelców wpisuje się Kędziora. Wykorzystuje zawahanie obrońcy Zalasu, odbiera mu piłkę i bez problemu pokonuje bramkarza. Trzykrotnie bramkarza gości pokonuje główny bohater meczu – Filip Macuda. Dwie bramki to uderzenia z dystansu a trzecią zdobywa upadając przed bramką. W międzyczasie bramkę mierzonym uderzeniem zza pola karnego zdobywa Ząbek. Victoria ma w końcówce szansę na bramkę honorową ale kontra po stracie Trzeciaka zostaje w ostatniej chwili przerwana.