Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Do 3 razy sztuka – Mistrzowie

MKS Fablok Chrzanów najlepszą drużyna w Polsce w kategorii 13 latków…

Prowadzona przez Łukasza Matusika, przez wojewódzkie eliminacje przeszła jak burza, odnosząc komplet zwycięstw. Dało im to przepustkę do krajowych finałów.

Chłopcy z Chrzanowa po raz trzeci wystąpili w krajowym w finale turnieju Deichmann, poprzednio w kategorii U-9 zajęli 13 miejsce a w kategorii U-11 szóste miejsce natomiast w kategorii U-13 nie mieli sobie równych i zostali mistrzami.

W turnieju rozegranym w Nowym Sączu na głównej płycie Sandecji, zespół Fabloku grający pod szyldem reprezentacji Grecji okazał się najlepszy.

W fazie grupowej chrzanowianie pokonali 3-0 Szkocję, 14-0 Polskę i 8-2 Ugandę. W ćwierćfinale zwyciężyli natomiast 3-0 Hiszpanię.

– Najtrudniejszy okazał się pojedynek półfinałowy, w którym po zaciętym spotkaniu zwyciężyliśmy Danię, czyli zespół ze Stalowej Woli – mówi Łukasz Matusik. Przed turniejem wiedziałem że drużyna ze Stalowej Woli będzie najgroźniejsza i w meczu półfinałowym się to potwierdziło , jest to mistrz województwa podkarpackiego – dodaje trener

Zespół Fabloku wygrał po dogrywce 5-2, co dało mu przepustkę do wielkiego finału. Sam mecz był bardzo ciężki ze względu na panujące upały oraz to że obie drużyny były bardzo silne zarówno w ataku jak i w obronie. Bramka Tomasza Dusika na 3-2 praktycznie zakończyła mecz gdyż ekipie ze Stalowej Woli podcięło to skrzydła i kolejne bramki padły w bardzo krótkim czasie. Strzelić 3 bramki w dogrywce w ciągu zaledwie 5 minut to nie lada wyczyn a wszystkie 5 bramek w tym meczu zdobył wcześniej wspomniany Tomasz Dusik.

W finale chrzanowska ekipa nie dała szans Akademii Piłkarskie Nadzieje Mielec, grającej jako Urugwaj, pokonując ją 5-1.

Chłopcy w całym turnieju grali bardzo dobrze i konsekwentnie realizując to co sobie założyliśmy przed turniejem.Bardzo chcieliśmy wygrać w Nowym Sączy gdyż w tym składzie raczej już nigdy nie zagramy a wyjazd do Dortmundu będzie ukoronowaniem wspaniałej przygody nie tylko piłkarskiej – relacjonuje trener Łukasz Matusik

.

Za zwycięstwo drużyna MKS Fablok Chrzanów otrzymała ogromny puchar oraz medale które świecą w ciemności.

Będzie to wspaniała pamiątka gdyż takie medale to rzadkość – relacjonuje trener Łukasz Matusik

Dodatkowo dzięki zwycięstwu zawodnicy z Chrzanowa pojadą w październiku do Dortmundu, gdzie będą mieli okazję obejrzeć mecz ligowy tamtejszej Borussii i spotkać się z piłkarzami tego klubu

Najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Kraczka z MKS Fablok Chrzanów.

Fablok Chrzanów zagrał w składzie:

Dawid Kraczka Filip Śmiłek, Mateusz Tekieli, Maciej Kubala, Dawid Szewczyk, Konrad Machowski, Piotr Zieliński, Oskar Stępniak , Tomasz Dusik, Igor Kurdziel.

Dziękuję rodzicom za pomoc i żywiołowy doping który zawsze nas mobilizuje do jeszcze lepszej gry…