Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Fablok Chrzanów wygrywa Turniej Deichmann w Krakowie

Historyczny sukces Fabloku Chrzanów

 

W dniu 11.06.2017 chłopcy reprezentujący Fablok Chrzanów z rocznika 2006 czyli popularni Snajperzy rozegrali w Krakowie Finały turnieju Deichmann.

Turniej ten jest jednym z największych turniejów rozgrywanych w Polsce. W 30 miastach w okresie 2 miesięcy toczą się eliminacje w kategoriach u-9 i u-11. Mistrz awansuje do Finału Ogólnopolskiego rozgrywanego w tym roku Wałbrzychu.

Chłopcy z Fabloku Chrzanów grając jako Szwecja wygrali krakowski Finał w kategorii U-11 w którym było aż 73 drużyny. Aby tego dokonać musieli w niedzielny upalny dzień wygrać aż 6 spotkań w których zdobyli 42 bramki tracą tylko 1 dopiero w meczu finałowym. W całych eliminacjach zdobyli w 16 meczach 93 bramki tracąc zaledwie 5.

W nagrodę dostali pamiątkowe medale ogromny puchar oraz bilet na Finał Finałów który w dniach 23-25 czerwca zostanie rozegrany w Wałbrzychu.

Królem strzelców całej imprezy został zawodników Fabloku Chrzanów – Piotr Zieliński który zdobył aż 32 bramki w całych rozgrywkach.

W 2015 chłopcy z rocznika 2006 wygrali również Finał w Krakowie w kategorii U-9 grając wtedy jako Portugalia.

Jest to historyczny sukces gdyż nikt w 10 letniej historii tych rozgrywek nigdy nie wygrał obydwu kategorii wiekowych czyli U- 9 i U-11.

W turnieju występowała również druga drużyna Fabloku Chrzanów reprezentująca barwy Bułgarii która odpadła w 1/8 finału z drużyną Gabonu jedną bramką. Wcześniej w 1/32 wygrała z Kostaryką 11:0 a w 1/16 wygrała 2:1 z Austrią.

 

Wyniki Finału w Krakowie:

1/32

Szwecja – Paragwaj 12:0

1/16

Szwecja – Bośnia i Hercegowina 7:0

1/8

Szwecja – Anglia 12:0

1/4

Szwecja – Honduras 5:0

1/2

Szwecja –  Nikaragua 4:0

 

Finał

Szwecja – Hiszpania 2:1

 

Skład Szwecji:

Dawid Kraczka , Dawid Szewczyk , Maciej Kubala , Piotr Zieliński , Filip Kot , Filip Śmiłek , Konrad Machowski , Oskar Głowacz , Oskar Stępniak , Oskar Mostowik

 

Skład Bułgarii:

Grzegorz Łoziński , Igor Kurdziel , Mateusz Żochowski , Mateusz Kowalczyk , Szymon Imiołek , Kacper Laba , Karol Kocot , Bartosz Fudała , Karol Czak , Tymoteusz Sroka

 

Wielkie podziękowania dla rodziców dziadków i wszystkich którzy w nas wierzyli i nam kibicowali!!!

Dziękuję również Prezesowi Fabloku Chrzanów Panu Arturowi Filipskiego dzięki któremu klub funkcjonuje i chłopcy mogą odnosić tak spektakularne sukcesy.

 

Trzymajcie kciuki za Wałbrzych a my postaramy się zdobyć jak najwyższą lokatę w tak doborowym towarzystwie!!!