Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Fablok Chrzanów zdobył Krosno!!!

1 miejsce w Krośnie – Fablok Chrzanów najlepszy …..

 

W dniach 13-14 stycznia 2018 chłopaki z Chrzanowa kolejny raz pokazali moc i udowodnili że mimo klub w którym trenują jest mały to trzeba się z nimi liczyć na mapie nie tylko Małopolski. Jest to kolejny sukces rocznika 2006 który wygrał m.in. turniej Api Cup w Zakopanem oraz dwa razy krakowskiego Deichmana w kategorii u-9 oraz U-11.

W turnieju w Krośnie wystąpiło aż 14 ekip podzielonych na dwie grupy 7 zespołowe. Grupę A rozgrywaną w piątek i sobotę wygrała drużyna gospodarzy czyli Beniaminek Krosno a drugie miejsce zajął zespół z Ukrainy. W grupie B zespół Fabloku Chrzanów rozegrał 6 spotkań z których aż 5 wygrał ulegając jedynie zespołowi ze Słowacji – Zemplin Michalovce. Zespół Fabloku zdobył  rozgrywkach grupowych 14 bramek tracąc zaledwie 4.

W drugim dniu rozgrywek młodzi chrzanowianie rywalizowali w najlepszej 4 turnieju o końcowe trofeum.

Mecz półfinałowy dostarczył wszystkim wiele emocji gdyż Fablok Chrzanów rywalizował z gospodarzem turnieju zespołem Beniaminek Krosno który miał najwięcej kibiców na hali pneumatycznej. Mimo iż kibiców z Chrzanowa było zdecydowanie mniej ich doping w żaden sposób nie ustępował gospodarzom. Wspaniały doping kibiców  zmotywował chłopców do wyśmienitej gry. Półfinał zakończył się zwycięstwem Fabloku Chrzanów po golu niezawodnego Piotra Zielińskiego. W drugim półfinale o jedną bramkę okazał się lepszy zespół z Ukrainy pokonując do tej pory niepokonanych Słowaków.

W meczu o 3 miejsce zespół Beniaminka Krosno zwyciężył Zemplin Michalovce 2:0.

W wielkim finale MKS Fablok Chrzanów zmierzył się z zespołem z Ukrainy i stoczył z nim zacięty bój o zwycięstwo w turnieju. Jedyna bramka meczu padła po samobójczym trafieniu jednego z zawodników ukraińskich. Co ciekawe w tym meczu zmierzyło się dwóch super snajperów czyli Piotr Zieliński który uzyskał 11 bramek i Smetana z Ukrainy zdobywca 12 trafień. Mimo iż jeden i drugi zawodnik mieli swoje sytuacje w meczu finałowym to nie udało im się powiększyć dorobku bramkowego.

Zwycięzcy turnieju czyli zawodnicy MKS Fablok Chrzanów zostali uhonorowani złotymi medalami oraz okazałym pucharem całym ze szkła.

Do najlepszej 9 turnieju wybrano Piotra Zielińskiego oraz najlepszego bramkarza turnieju czyli Dawida Kraczkę którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Wyniki Fabloku Chrzanów:

grupowe:

Fablok – UKS Junior Radom 2:1

Fablok – Pogoń Kraków 3:0

Fablok – Sandecja Nowy Sącz 1:0

Fablok – Zemplin Michalovce 0:2

Fablok – Ap Sanok 4:1

Fablok – Champions Warszawa 4:0

Półfinał 

Fablok Chrzanów – Beniaminek Krosno 1:0

Wielki Finał 

Fablok Chrzanów – Djusz Żydaczów 1:0

 

Klasyfikacja Końcowa

 1. MKS Fablok Chrzanów 

 2. Djusz Żydaczów ( Ukraina)

 3. Beniaminek Krosno – gospodarz turnieju

 4. Zemplin Michalovce

 5. Ap Limanovia

 6. Ap Sanok

 7. UKS Junior Radom

 8. Cracovia

 9. Sandecja Nowy Sącz

 10. Champion Warszawa

 11. Grunwald Budziwój

 12. Drukarz Warszawa

 13. Rap Radomsko

 14. Pogoń Kraków

Skład Fabloku Chrzanów:

Dawid Kraczka , Igor Kurdziel , Filip Kot , Oskar Głowacz , Maciej Kubala , Oskar Mostowik , Marcin Karcz , Oskar Stępniak , Dawid Szewczyk , Konrad Machowski , Piotr Zieliński , Mateusz Kowalczyk , Karol Czak

Żałuję że w Chrzanowie nie można wybudować podobnego obiektu który tętniłby życiem przez 7 dni w tygodniu od samego rana do późnych godzin wieczornych. Bardzo cieszy mnie sukces chłopców którzy mając bardzo trudne warunki do treningu w okresie zimowym pokazują jak fantastycznym są zespołem – relacjonuje trener Łukasz Matusik 

Wielkie podziękowania dla rodziców za ich fantastyczny doping.

 

Warto dodać że chłopcy w dniu 13.01.2018 przed podróżą do Krosno rozegrali turniej o puchar Prezesa PZPN i awansowali do finału wojewódzkiego wygrywając 2 mecze.

Wyniki:

MKS Fablok Chrzanów – Unia Oświęcim 1:0

MKS Fablok Chrzanów – Kalwarianka 1:0

Królem strzelców imprezy został Konrad Machowski.

 

Skład Fabloku Chrzanów:

Dawid Kraczka , Fili Kot , Maciej Kubala , Oskar Głowacz ,Dawid Szewczyk , Oskar Mostowik , Oskar Stępniak , Marcin Karcz , Konrad Machowski , Piotr Zieliński

 

Brawo Chłopaki , Brawo rodzice – MKS Fablok Chrzanów ……………

1 Response