Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Inauguracja na remis

LKS Wisła Jankowice – MKS Fablok Chrzanów 1-1 (0-0)

Fablok: Prowalski – Praszek, Fudali, Kadłuczka (90′ Saribekyan), Klocek – Sabuda (50′ Ząbek) – Piechota (65′ Stach Sz.), Brzezoń, Kędziora, Ferdek (63′ Trzeciak) – Matys

Bramka:
68′ Ząbek

Żółta kartka: Kędziora

Sobotnim spotkaniem w Jankowicach seniorzy Fabloku rozpoczęli sezon 2019/2020. Już przed meczem było wiadomo, że zawodnicy muszą nastawić się na ciężką walkę na trudnym terenie przez całe 90 minut. W pierwszych pięciu minutach obie drużyny stworzyły po dogodniej sytuacji na otwarcie wyniku. Najpierw Kędziora nie zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki a następnie napastnik gospodarzy po kontrze uderzył obok słupka bramki strzeżonej przez Prowalskiego. Kolejne minuty to próby ataków Fabloku skutecznie przerywane przez defensywę Wisły. W 33 minucie dobrą okazję ma Matys ale po podaniu Ferdka uderza z obrotu obok bramki.

Początek drugiej połowy pokazał, że zawodnicy Jankowic nie zamierzają się łatwo poddać i szukają swojej okazji do zdobycia prowadzenia. W 51 minucie szybką kontrę gospodarzy przerywa Praszek ale już dwie minuty później zawodnicy Wisły dopinają swego. Szybką kontrę kończą wrzutką wzdłuż linii bramkowej, która mija obrońców MKSu a nadbiegający napastnik Jankowic pewnie uderza do pustej bramki. Stracona bramka oraz zmiany w składzie spowodowały, że drużyna Fabloku zaczęła grać szybciej i z większą determinacją. W 68 minucie Sz. Stach wykłada piłkę nadbiegającemu przed polem karnym Ząbkowi a ten uderza z dystansu pod poprzeczkę. Trzy minuty później bramkarz Wisły z najwyższym trudem broni uderzenie Fudalego. W odpowiedzi Prowalski broni strzał po wrzutce z rzutu rożnego. W końcówce spotkania bardzo groźnie głowami zderzają się Kadłuczka oraz Praszek. Niestety ten pierwszy z rozciętą głową musi opuścić boisko. Łukaszowi życzymy szybkiego powrotu na boisko !