MKS Fablok Chrzanów – LKS Victoria Zalas 6-0 (4-0)

Fablok: Ryszka – Drabiński, Dobrzański, Przepiórka, Kułaga – Chrząszcz (57′ Stach), Stępień (78’Chojnowski), Ząbek, Fudali (46′ Domurat) – Sabuda (71′ Matys), Bogucki (62′ Kędziora)

36′ Przepiórka
65′ Kędziora
86′ Kędziora

Żółta kartka: Fudali

W sobotnie popołudnie przeciwnikiem Fabloku była drużyna Victorii Zalas. W sparingu przed rundą wiosenną Fablok pokonał Zalas 6-1. Scenariusz się powtórzył ale tym razem chrzanowianie nie stracili bramki.
Już początek spotkania pokazał jak dużą przewagę będzie miał Fablok. W 7 minucie wynik spotkania otworzył Ząbek wykorzystując podanie Sabudy. Kolejne minuty to okazje na podwyższenie wyniku ale Chrząszcz albo jest na spalonym albo uderza wprost w bramkarza. 21 minuta to kolejna bramka dla Fabloku. Bogucki wykłada piłkę Sabudzie a ten pewnie uderza. Kilka minut później Sabuda rewanżuje się Boguckiemu asystując przy jego bramce. Zalas w końcówce pierwszej połowy zdobywa rzut rożny ale źle wrzucona piłka ucieka za boisko. Ostatnią bramkę w tej części gry zdobywa Przepiórka uderzając głową po wrzutce z rzutu rożnego Boguckiego.
Początek drugiej połowy to dobra okazja dla Victorii. Nie potrafią jednak wykorzystać nieporozumienia obrońców z Ryszką. Kolejne minuty to dobre okazje Boguckiego, Domurata oraz Stacha. Jednak bez rezultatu bramkowego. W 63 minucie okazję do zdobycia bramki ma Zalas. Piłka uderzona trafia z jednego z zawodników ale Ryszka nie daje się zaskoczyć. Trzy minuty po wejściu na boisko do bramki gości trafia Kędziora wykorzystując zamieszanie pod bramką. Fablok dalej atakuje i ma kilka okazji żeby podwyższyć wynik. Stach dwukrotnie marnuje znakomite okazje. Najpierw uderza prosto w bramkarza a później wysoko nad bramką. W końcówce spotkania na kolejną bramkę poluje Kędziora. Najpierw jego mierzony strzał broni bramkarz ale dwie minuty później już jest bezradny i po raz szósty musi wyciągać piłkę z siatki. W ostatniej minucie Victoria wywalczyła rzut wolny ale jego wykonanie było bardzo niecelne.

Wywiad z Grzegorzem Ryszką po wygranym meczu Fablok 6:0 Victoria Zalas: