Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

MKS Fablok Chrzanów mistrzem turnieju Deichmann w Krakowie

Ogromny sukces – 3 Mistrzostwa w Deichmannie ….

W dniu 26.05.2019 chłopcy z rocznika 2006 wystąpili w finale miejskim turnieju Deichmann w kategorii U-13 zdobywając bezapelacyjnie 1 miejsce występując jako reprezentacji Grecji. Dzięki wygranej awansowali do finału ogólnopolskiego który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 15-16 czerwca na głównej płycie pierwszoligowej Sandecji.

W krakowskim eliminacjach wystąpiło 18 drużyn i same rozgrywki nie dostarczyły wiele emocji gdyż młodzi zawodnicy z Chrzanowa w 14 meczach zdobyli 42 pkt i bramki 133-9. W finale miejskim potwierdzili swoją wyższość zdobywając w 4 meczach 36 bramek a tracąc tylko 1.

Zespół MKS Fablok Chrzanów zapisał się w 12 letniej historii turnieju Deichmanna gdyż jako pierwszy zespół zdobył potrójna koronę wygrywając w Krakowie trzy kategorie wiekowe U-9, U-11 , U-13. Nikt wcześniej nie dokonał takiej sztuki. We wszystkich 3 kategoriach wystąpiło tylko 4 zawodników Piotr Zieliński , Konrad Machowski , Filip Śmiłek i Maciej Kubala.

Kolejnym krokiem jest Finał Ogólnopolski w którym chcemy powalczyć o zwycięstwo i w nagrodę wyjechać do Dortmundu relacjonuje trener Łukasz Matusik. Ten turniej będzie ukoronowaniem pięknej przygody rocznika 2006 z klubu MKS Fablok Chrzanów – dodaje trener. Jest to ostatni turniej w tym składzie personalnym gdyż chłopcy odchodzą do dużych Akademii które mogą im więcej zaoferować.

W nagrodę za wygranie finału miejskiego w Krakowie chłopcy otrzymali ogromny puchar oraz okazałe medale a także bilet na Finał Ogólnopolski.

Królem strzelców imprezy został Piotr Zielu Zieliński który uwaga zdobył aż 69 bramek!!!

Drugim strzelcem turnieju został również zawodnik MKS Fablok Chrzanów Tomasz Dusik zdobywca 41 bramek.

Zawodnicy MKS Fablok Chrzanów grając jako Grecja zdobyli w sumie w całym turnieju aż 169 bramek tracąc tylko 10.