Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Pewnie z Błyskawicą

MKS Fablok Chrzanów – UKS Błyskawica Myślachowice 3-0 (2-0)

Fablok: Ryszka – Chrząszcz, Dobrzański, Drabiński, Kułaga – Fudali, Sabuda (84′ P. Stach), Stępień, Klechowski (80′ Ferdek), Bogucki – Ząbek (71′ Oczkowski)

Bramki:
30′ Bogucki
41′ Bogucki
74′ Oczkowski

W sobotnie popołudnie drużyna Fabloku rozegrała ostatnie spotkanie na swoim boisku w sezonie 2017/2018 chrzanowskiej A-klasy. Już na początku meczu obie drużyny miały dogodne sytuacje na objęcie prowadzenia. Klechowskiego uprzedził obrońca, a zawodnik gości zbyt daleko wypuścił piłkę do kolegi z drużyny. Kolejne minuty to zablokowane uderzenie Ząbka i kilka wrzutek Fudalego bez wykończenia. W 28 minucie setkę marnuje Bogucki. Sabuda podaje do Klechowskiego, ten zauważa niepilnowanego Boguckiego, który mając przed sobą tylko bramkarza uderza mocno i wysoko nad bramką. Dwie minuty później nasz zawodnik rehabilituje się wyprowadzając nas na prowadzenie. Mija trzech zawodników i uderza obok bezradnego bramkarza Błyskawicy. 37 minuta to groźna kontra Myślachowic przerwana przez Dobrzańskiego. Kilka minut później prowadzimy już 2-0. Stępień wrzuca piłkę na nogę niepilowanego Boguckiego a ten z najbliższej odległości pokonuje bramkarza.

Początek drugiej połowy to kolejne okazje Fabloku. Niestety próby Ząbka i Sabudy nie znajdują pozytywnego zakończenia. Od 54 minuty śmielej zaczynają grać goście czego efektem są dwa zablokowane strzały przez naszych obrońców i świetna interwencja Ryszki przy trudnym uderzeniu napastnika Błyskawicy. W 63 minucie Fablok ma szansę na podwyższenie prowadzenia. Grający dobre spotkanie Fudali wrzuca piłkę na głowę Ząbka a ten uderza minimalnie obok słupka. 10 minut później dwa dobre rozegrania zalicza duet Sabuda – Oczkowski. Najpierw wprowadzony kilka minut wcześniej trener MKSu znajduje się na pozycji spalonej ale już minutę później mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wpisuje się na listę strzelców. W końcówce spotkania obrońcy Fabloku blokują dwa groźne uderzenia zawodników Myślachowic a w odpowiedzi po indywidualnej akcji Stępień uderza w bramkarza.