Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Remis w Tenczynku

LKS Tęcza Tenczynek – MKS Fablok Chrzanów 3-3 (2-2)

Fablok: Prowalski – Nawrot (67′ Gędłek), Fudali, Kadłuczka, Surowiec – Piechota, Sabuda – Pabis (71′ Macuda), Sz. Stach (90′ Gądek), Ferdek (71′ Przepiórka) – Matys (81′ Skórzewski)

Bramki:
6′ Sabuda
23′ Matys
79′ Przepiórka

Żółte kartki: Nawrot, Sz. Stach

 

W sobotnie popołudnie drużyna Fabloku mierzyła się z groźną na własnym podwórku ekipą Tęczy Tenczynek.
Już kilka minut po rozpoczęciu spotkania gospodarze wychodzą na prowadzenie. Surowiec ujeżdża na murawie, zawodnik Tenczynka wrzuca piłkę na głowę swojego napastnika a ten pewnie pokonuje Prowalskiego. Trzy minuty później mamy już remis. Na piękne uderzenie z ponad 30 metrów decyduje się Sabuda a piłka wpada do bramki przy długim słupku. Gospodarze nadal pokazują jak dobrze potrafią grać na własnym boisku. Dwukrotnie od utraty bramki ratuje nas Prowalski broniąc strzały zza pola karnego. Niestety trzecia okazja dla gospodarzy jest już skuteczna. Ponownie wrzutka z lewej strony, niepilnowany zawodnik Tęczy przyjmuje piłkę na 11tym metrze i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. W 23 minucie drużyna MKS ponownie doprowadza do remisu. Długą przekątna zagrywa Sz. Stach, Ferdek wykłada piłkę nadbiegającemu Matysowi a ten uderza w okienko. W końcówce pierwszej połowy szansę na objęcie prowadzenia dla Fabloku ma Matys ale uderza nad bramką.

Od początku drugiej połowy obie drużyny dążą do zdobycia kolejnej bramki. W 62 minucie udaje się to gospodarzom po szybkiej kontrze. Długa piłka mija obrońców MKS i zawodnik Tęczy zdobywa swoją trzecią bramkę. W 71 minucie na boisko wchodzi Przepiórka a już 8 minut później może cieszyć się ze zdobytej bramki. Szybka kontra Fabloku, Piechota podaje na prawą stronę pola karnego do Matysa, ten zagrywa piłkę na piąty metr od bramki a Przepiórka na wślizgu pokonuje bramkarza. Kwadrans później ponownie z około 30 metrów uderza Sabuda i bramkarz Tenczynka z trudem odbija piłkę. W 85 minucie zawodnik MKSu odbiera piłkę zawodnikowi gospodarzy, który znieważa słownie naszego zawodnika („Ty k… j…”), a następnie w kierunku sędziego podbiegającego go ukarać wykonuje ruch uderzenia głową. Ku zdziwieniu wszystkich zostaje ukarany jedynie żółtą kartką!