Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Ciężka przeprawa z Wisłą

W ostatnim meczu rundy jesiennej Fablok podejmował teoretycznie słabszego rywala z Jankowic. Na boisku jednak różnicy z tabeli widać nie było. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, szczególnie w pierwszej części, ale goście skutecznie się bronili i szukali szczęścia w kontratakach.

Już w 1′ Fablok mógł wyjść na prowadzenie ale dogodną okazję zmarnował Chrząszcz. Kolejną naprawdę groźną sytuację „Lokomotywa” stworzyła dopiero w 22′ gdy w olbrzymim zamieszaniu pod bramką Iglewskiego obrońcy Wisły wybili piłkę na oślep. Przejął ją Jarczewski i szybko oddał strzał trafiając jednak w słupek. Ten sam zawodnik dobijał piłkę ale tym razem zatrzymała się ona na bocznej siatce.
Cztery minuty później gospodarze pressingiem odebrali piłkę Wiśle i szybko wyprowadzili kontratak. Piłkę na wolne pole dostał Bogucki i w pojedynku sam na sam z Iglewskim nie dał mu szans strzelając w krótki słupek. W 35′ Łukasz Nurek mógł dać wyrównującego gola swojej drużynie ale nieznaczne się pomylił.
Odpowiedzią gospodarzy był strzał z dystansu Jarka Sandeckiego.

Po zmianie stron Wisła przesunęła nieco ciężar gry z dala od swojej bramki. W 58′ Nurek decyduje się na strzał z dystansu ale piłka mija bramkę strzeżoną przez Hamryszczaka. Pięć minut wcześniej gospodarze mieli wyborną sytuację na podwyższenie wyniku. Bogucki oddaje silny strzał sprzed pola karnego a Iglewski nie bez trudu paruje piłkę na bok. Niestety nikt nie zamyka akcji…
W 63′ kontratak wyprowadza prawą stroną Sabuda, lewą ucieka Bogucki. Sabuda decyduje się jednak na drybling. Iglewski decyduje się na bardo dalekie wyjście z bramki i wślizgiem wybija piłkę spod nóg Sabudy wychodząc obronną ręką z pojedynku z dwóją gospodarzy.
W 70′ Orkwiszewski strzela koło bramki. 60 sekund później Nurek uwalnia się spod opieki obrońców Fabloku i ucieka w prawy narożnik boiska skąd zagrywa w kierunku pola karnego do Dryji ale ten strzela niecelnie.

Świetną okazję marnuje w 75′ Bogucki. Dostaje piłkę na wolne pole i rusza w kierunku Iglewskiego. Niestety próba okiwania bramkarza kończy się wypchnięciem Boguckiego przed pole karne, przed bramkę wbiegają już obrońcy Wisły a strzał Boguckiego instynktownie broni Iglewski. W 80′ dwójkową akcję inicjuje Domurat, który odgrywa piłkę do Chrząszcza. Obrońcy odbierają mu jednak piłkę. Chrząszcz nie odpuszcza i ponownie ją odzyskuje zagrywając do Domurata. Ładna akcja nie kończy się jednak strzałem.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem jeszcze raz szczęścia w strzale z dystansu szuka Bogucki ale i tym razem Iglewski wychodzi obronną ręką.

Fablok zakończył rundę skromnym zwycięstwem a Wisła pokazała, że pozycja w tabeli nie do końca odzwierciedla ambicje piłkarzy z Jankowic.

Bramka: 26'  - 1:0 Bogucki

Fablok: Hamryszczak - Bogucki, Chrząszcz, Domurat (89' Przepiórka), Górkowski, Kadłuczka, Linczowski, Oczkowski, Sabuda (65' Orkwiszewski), Sandecki (55' Fudali), Jarczewski.
Iglewski - Pierzchała Jerzy, Dryja, Rząsa, Kciuk, Pierzchała Mateusz, Domasik, Jaśko, Butora, Nurek, Płoszczyca.