MKS Trzebinia – MKS Fablok Chrzanów 0 – 3 (0 – 2)

Fablok : Wątroba – Nawrot, Trzeciak, Kawala D., Surowiec – Mędrzyk (70’ Klechowski), Dusza, Gędłek -Piechota, Ferdek (88’ Kawala J) – Macuda (80’ Pabis)

3’ Ferdek
5’ Ferdek
58’ Ferdek

Żółta kartka: Dusza

To był mecz z początkiem jak z filmów Alfreda Hitchcoka, ”na początek trzęsienie ziemi a potem akcja się zagęszcza”. Dwie identyczne kontry Lokomotywy ,wykończone pięknymi strzałami Szymona Ferdka dają prowadzenie 2-0. Przeciwnik jest w szoku i nie potrafi należycie ułożyć sobie gry. Fablok kontroluje grę i stwarza kolejne sytuacje bramkowe. Cała drużyna gra z pełnym zaangażowaniem, realizując przez cały czas założenia taktyczne. Drużyna Trzebinii, pierwsze groźne akcje przeprowadza ok.40-45 minuty, jednak znakomite obrony strzałów przez Antka Wątrobę powodują, że na przerwę schodzimy z dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie MKS wprowadza dwóch zawodników z trzecioligowej drużyny. Obraz gry zmienia się i gospodarze atakują coraz częściej, jednak i wówczas znakomicie broni Antek. Kulminacją Jego występu jest obrona rzutu karnego w 58’.Po tej sytuacji „Dzieciaki” się budzą, a niezawodny Ferdek w 62’ kolekcjonuje swojego hat-tricka. Wypuszczony prostopadle, lobuje bramkarza Trzebinii. Następuje jeszcze kilka kontr Fabloku, jednak brakuje zimnej krwi przy ich wykończeniu.

Mecz pokazał charakter Juniorów Starszych, którzy jak na ironię są najmłodszą, jeśli chodzi o roczniki zawodników, drużyną. Rozegrali mecz z drużyną o wiele silniejszą fizycznie, jednak serce, wola walki oraz realizacja założeń taktycznych pokazują, że można pokonać wszystkich. Brawa dla WSZYSTKICH, ale przede wszystkim dla Szymona Ferdka oraz Antka Wątroby, który jako nowy zawodnik „ wkupił” się bezpowrotnie w nasz zespół. BRAWO PANOWIE!!!
opis: Zbigniew Pabis

T R A M P K A R Z

MKS Fablok Chrzanów – Soła Oświecim 0-3

Fablok: Glandys, Slebioda, Wójcik, Rutkowski, Gądek – Cira, Filipski, Mysiura, Brandys, Bytomski – Sidelko
grali również: Kotulski, Topolski, Fraczek, Kolbusz, Grzyska

„Mecz w pierwszej połowie bardzo wyrównany, głównie walka w środku pola. Soła otworzyła wynik po strzale z dystansu. Mecz toczył się głównie w środku pola, mało sytuacji bramkowych. Zawodnicy dali z siebie sto procent i jestem z nich zadowolony, zagrali z sercem i wolą walki” – powiedział trener Artur Ząbek

M Ł O D Z I K

„2 krok wykonany”

Skawa Wadowice – MKS Fablok Chrzanów 0:7 (0:4)

Fablok: Kraczka Kurdziel Burdzy – Zając Kot Kubala Śmiłek Głowacz Kocot – Imiołek Mostowik Karcz Machowski Szewczyk Kowalczyk Zieliński

Bramki :
Piotr Zieliński – 5
Filip Kot
Marcin Karcz

Kolejny mecz w lidze młodzików był jednostronnym widowiskiem. Zespół z Chrzanowa całkowicie zdominował gospodarzy który stworzyli przez cały mecz tylko jedną sytuację.

„Cieszy fakt że drugi mecz zagraliśmy na zero z tyłu” – relacjonuje trener Łukasz Matusik. Po tym meczu zespół Fabloku został liderem rozgrywek.