Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Zwycięstwo w kolorze żółci i czerwieni

MKS Alwernia – MKS Fablok Chrzanów 0-1 (0-1)

Fablok: Pieczonka – Nawrot, Trzeciak, Gędłek, Surowiec (46′ Klechowski) – Piechota, Ząbek (83′ P. Stach) – Fudali, Sz. Stach, Macuda – Ferdek (64′ Klocek)

Bramka:
33′ Macuda

Żółte kartki: Sz. Stach x2, Ferdek, Pieczonka, Ząbek, Klocek, Gędłek, Piechota

Czerwona kartka: Sz. Stach (konsekwencja dwóch żółtych kartek)

Początek spotkania pokazał, że drużyna gospodarzy nastawia się na ostrą grę na pograniczu zasad. W 6 minucie ostro potraktowany zostaje nasz zawodnik ale sędzia nie decyduje się aby upomnieć zawodnika Alwerni. Dwie minuty później uderzenie Fudalego z rzutu rożnego broni bramkarz gospodarzy. Alwernia odpowiada w 10 minucie strzałem ponad bramką Pieczonki. 12 minuta to pierwsza żółta kartka (z ośmiu!) pokazana przez sędziego Nachela naszej drużynie. Szymon Stach odchodzi od piłki przy wznowieniu gry przez zawodnika Alwerni i blokuje zagraną przez niego piłkę za co zostaje upomniany. Kilka minut później nasz zawodnik decyduje się na uderzenie ale piłka przelatuje nad poprzeczką. W kolejnym okresie gospodarzom udaje się wyprowadzić dwie kontry. Najpierw strzał zza pola karnego broni Pieczonka a następnie uderzenie mija prawy słupek bramki Fabloku. 33 minuta to prowadzenie dla naszej drużyny. Nawrot zauważa niepilnowanego Macudę, ten mija zwodem jednego obrońcę i pewnie uderza w długi róg bramki Alwerni. Kilka minut później gospodarze stwarzają dwie okazje do wyrównania wyniku spotkania. W pierwszej zawodnik Alwerni uderza głową po wrzutce z rzutu rożnego obok bramki a w kolejnej strzał z rzutu wolnego broni Pieczonka. Fablok przed przerwą ma okazję do podwyższenia prowadzenia ale piłka wrzucana przez Szymona Stacha po szybkiej kontrze zostaje zablokowana. Tuż przed końcem pierwszej części gry Ferdek po odgwizdaniu pozycji spalonej potyka się o piłkę a sędzia upomina go żółtą kartką za odkopnięcie piłki.

Od pierwszych minut drugiej połowy gra ze strony Alwerni się zaostrza a decyzje sędziego sprawiają, że wzrasta napięcie na boisku. Kilka minut po wejściu uderzony łokciem przez obrońcę gości zostaje Klechowski ale sędzia nie widzi żadnych nieprawidłowości przy tym zagraniu i nie reaguje. W 53 minucie sędzia dopatruje się faulu Szymona Stacha na zawodniku gospodarzy. Nasz zawodnik nie zgadza się z reakcją sędziego i za kwestionowanie decyzji otrzymuje drugą żółtą kartkę. Gra w 10tkę zmusza drużynę Fabloku do gry kontrą i cofnięcia się jednak przez cały czas nasz zespół kontroluje spotkanie. Niezrozumiałe decyzje sędziego Nachela powodują frustrację wśród zawodników oraz kibiców. W związku z tym do końca spotkania żółtymi kartkami za podważanie decyzji zostają ukarani Pieczonka, Ząbek, Piechota, Klocek oraz Gędłek. Alwernia próbuje doprowadzić do wyrównania ale dobra gra w obronie Fabloku i brak pomysłu gospodarzy nie znajduje powodzenia. W doliczonym czasie gry chrzanowianie mają dwie okazje żeby dobić rywali ale najpierw Macuda „wygania” Klechowskiego poza pole karne a następnie uderzenie naszego zawodnika z ostrego kąta trafia w słupek. Przed zakończeniem spotkania Gędłek zostaje uderzony po faulu przez zawodnika Alwerni. Sędzia kara jednak tylko naszego zawodnika!

W sporządzonym protokole przy opisywaniu napomnień sędzia główny w dwóch przypadkach użył słów, które nie padły z ust naszych zawodników. Po pytaniu kapitana drużyny Artura Ząbka oraz bramkarza Adriana Pieczonki dlaczego opisał nieprawdę zostaliśmy stanowczo wyproszeni nie uzyskując odpowiedzi na pytanie.

Po meczu trener Piotr Stach powiedział, że w swojej przygodzie z piłką nie widział tak tendencyjnego sędziowania. Zauważanie „przewinień” oraz karanie tylko jednej drużyny przymykając oko na grę drugiej na tym poziomie rozgrywek niszczy całego ducha sportowej rywalizacji. Przytaczając statystyki tego sezonu nasi zawodnicy zostali ukarani w tym spotkaniu więcej razy (8 żk) niż przez poprzednie 11 kolejek (6 żk).

Zarząd podjął decyzję o reakcji na wydarzenia z dzisiejszego spotkania i wysłanie oficjalnego pisma w tej sprawie do Podokręgu Piłki Nożnej w Chrzanowie.