Dumnie wspierani przez:
Miasto ChrzanówBank Spółdzielczy w ChrzanowieMagic Sport LibiażA K Kuchnie Chrzanów
PSB Mrówka logo Foto Kowalczyk

Aktualności

...tym żyje Nasza drużyna

Zwycięstwo w końcówce

MKS Fablok Chrzanów – LKS Start Kamień 1-0 (0-0)

Fablok: Ryszka – Kułaga (62′ Fudali), Przepiórka, Dobrzański, Drabiński (46′ Oczkowski) – Chojnowski (63′ Stach), Stępień, Sabuda, Chrząszcz (84′ Trzeciak), Ząbek (76′ Klechowski) – Bogucki

Bramka:
84′ Stępień

Żółta kartka: Przepiórka

Czerwona kartka: Fudali (akcja ratunkowa)

Kolejnym przeciwnikiem Fabloku była trzecia drużyna chrzanowskiej A-klasy – Start Kamień.
Początek spotkania pokazał, że na pewno nie będzie to łatwe spotkanie i już w 3 minucie groźnie zaatakowali. Na szczęście nikt nie domykał akcji i grę rzutem z autu wznawiali gospodarze. Kilka minut później Ząbek wypuszcza Boguckiego ale ten faulowany jest przed polem karnym Startu. Z rzutu wolnego uderza Ząbek, piłka uderza w obrońcę gości, wraca do Ząbka a jego dobitka o metr mija bramkę. Kolejna akcja to dobra wrzutka Chojnowskiego w pole karne. Piłka trafia na głowę Boguckiego, który nie zdołał jej opanować. Kamień próbuje wychodzić z kontratakiem ale dwie długie piłki łapie bez problemu Ryszka. W 16 minucie spotkania bramkarz gości zostaje ukarany czerwoną kartką po faulu na Boguckim. Sabuda uderza z rzutu wolnego w mur. Zawodnicy Startu próbują kontrować, jednak piłka albo trafia do Ryszki albo sędzia odgwizduje pozycję spaloną. W końcówce pierwszej połowy szansę na objęcie prowadzenia ma Fablok. Sabuda uderza ładnie z rzutu wolnego a bramkarz Kamienia paruje piłkę poza boisko.

Druga połowa to duża przewaga Fabloku z kilkoma kontrami ze strony gości. Już 2 minuty po wznowieniu gry wrzutka Stępnia mija bramkę o centymetry. W 57 minucie na uderzenie z ok 25m decyduje się Chrząszcz a bramkarz Startu z trudem wybija piłkę na rzut rożny. Minuty później dwójkowa akcja Chojnowski – Bogucki zostaje zatrzymana przez obrońcę. Kwadrans później Kamień szybko wykonuje rzut wolny, przez co ich zawodnik wychodzi sam na sam z Ryszką. Górą jednak bramkarz gospodarzy. W 79 minucie Chrząszcz podaje do Oczkowskiego, który jest faulowany w polu karnym. Niestety Sabuda z „jedenastki” uderza nad bramką. 5 minut później Fablok zdobywa upragnioną bramkę. Bogucki uderza w poprzeczkę po podaniu Chrząszcza a piłkę do bramki kieruje głową Stępień. Dwie minuty po wejściu na boisku okazję do podwyższenia wyniku ma Trzeciak. Piłka po jego uderzeniu trafia jednak w poprzeczkę, odbija się przed linią bramkową i wraca do gry. Kolejna akcja to wrzutka Stacha do Oczkowskiego, który uderza głową minimalnie obok słupka. W 90 minucie za akcję ratunkową z boiska zostaje wyrzucony Fudali. Piłka po rzucie wolnym wędruje nad bramką Ryszki. Szansę na postawienie kropki nad i ma w końcówce spotkania Stępień. Uderza jednak w bramkarza a dobitka Klechowskiego zostaje zablokowana.